nav-left cat-right

Efekty depilacji depilatorem

Dziś chciałabym opisać moje doświadczenia związane z depilacją depilatorem. Jest to metoda, która towarzyszy mi od zawsze. Nie pamiętam kiedy pierwszy raz postanowiłam się pozbyć włosów na nogach. Miałam chyba jakieś 14 lat i mama bardzo mnie zniechęcała. Mówiła, że zarosnę jak małpa. Argument był dla mnie mało przekonujący bo i tak jak małpa się czułam bez golenia.


Depilacja laserowa

Polega ona na usuwaniu zbędnego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która dociera do mieszka włosowego niszcząc cebulkę włosa. Energia lasera pochłaniana jest przez melaninę czyli barwnik włosa, dlatego im ciemniejsze są włoski tym skuteczniejsza będzie depilacja.


Depilacja woskiem

Depilacja woskiem polega na przyłożeniu do skóry wosku oraz specjalnego papierka(tkaniny), który jest następnie zrywany szybkim ruchem razem z włoskami, które przykleiły się do niego.

Depilację taką wykonuje się za pomocą ciepłego lub zimnego wosku. Tą drugą można łatwo i szybko zrobić samemu, a plastry z woskiem dostępne są w każdej drogerii. Na depilacje ciepłym woskiem warto jest wybrać się do kosmetyczki, choć w domu także jest ona możliwa.

 


Cała prawda o wyrywaniu

Mechaniczna depilacja to metoda, w której za pomocą urządzeń wyposażonych w pęsety czy dyski, chwyta się włoski i wyrywa je wraz z cebulkami. Powszechnie stosowanym urządzeniem do takiej depilacji jest depilator, który każda kobieta może mieć w domu.

 

Plusy:
– w zależności od rodzaju owłosienia, nowe włoski zaczynają odrastać dopiero po kilku dniach, a u niektórych kobiet gładka skóra może utrzymać się znacznie dłużej – nawet ponad miesiąc
– z każdą depilacją włoski stają się słabsze, z czasem również rzadsze


Depilacja pastą cukrową

Rezultaty jakie otrzymujemy po depilacji pastą cukrową są takie same jak w przypadku wosku na ciepło. Przed i po zabiegu obowiązują nas takie same wytyczne (przejdź do artykułu: o depilacji woskiem). Jednakże występują pewne różnice.