nav-left cat-right

Efekty depilacji depilatorem

Dziś chciałabym opisać moje doświadczenia związane z depilacją depilatorem. Jest to metoda, która towarzyszy mi od zawsze. Nie pamiętam kiedy pierwszy raz postanowiłam się pozbyć włosów na nogach. Miałam chyba jakieś 14 lat i mama bardzo mnie zniechęcała. Mówiła, że zarosnę jak małpa. Argument był dla mnie mało przekonujący bo i tak jak małpa się czułam bez golenia.


Depilacja bikini woskiem

Zmorą wielu kobiet często bywa owłosienie okolic intymnych. Problem staje się tym większy im, mocniejsze, ciemniejsze i gęste włoski mamy. Chciałabym podzielić się z wami moim doświadczeniem w tej kwestii.


Depilacja woskiem

Depilacja woskiem polega na przyłożeniu do skóry wosku oraz specjalnego papierka(tkaniny), który jest następnie zrywany szybkim ruchem razem z włoskami, które przykleiły się do niego.

Depilację taką wykonuje się za pomocą ciepłego lub zimnego wosku. Tą drugą można łatwo i szybko zrobić samemu, a plastry z woskiem dostępne są w każdej drogerii. Na depilacje ciepłym woskiem warto jest wybrać się do kosmetyczki, choć w domu także jest ona możliwa.

 


Depilacja chemiczna – czyli pianki, żele, kr...

Wszelkiego rodzaju pianki, żele i kremy do depilacji to metoda alternatywna dla tradycyjnego golenia, gdyż preparaty te działają tylko na widoczną część włosa. Zawarty w nich kwas tioglikolowy rozpuszcza keratynę włosa co powoduje jego łamanie się u nasady, towarzyszy temu często niezbyt przyjemny zapach.