nav-left cat-right

Depilacja laserowa w domu

Doskonałym urządzeniem do depilacji laserowej jest Rio Laser Hair Removal. Jest to sprzęt z tzw. górnej półki, który pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia w warunkach domowych w bezbolesny sposób.

Rio Laser Hair Removal można z powodzeniem stosować na skórę twarzy, okolice bikini, rąk, nóg, pach, a także pleców.


Depilacja światłem

Fotodepilacja jest zabiegiem polegającym na pozbyciu się zbędnego owłosienia za pomocą światła. Zabieg wykonuje się, kierując silną wiązkę światła IPL na miejsca owłosione, dzięki czemu zbędne owłosienie jest usuwane. Fotodepilacja jest rozwiązaniem bezbolesnym oraz przynosi trwałe rezultaty.


Depilacja laserowa

Polega ona na usuwaniu zbędnego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która dociera do mieszka włosowego niszcząc cebulkę włosa. Energia lasera pochłaniana jest przez melaninę czyli barwnik włosa, dlatego im ciemniejsze są włoski tym skuteczniejsza będzie depilacja.


Depilacja woskiem

Depilacja woskiem polega na przyłożeniu do skóry wosku oraz specjalnego papierka(tkaniny), który jest następnie zrywany szybkim ruchem razem z włoskami, które przykleiły się do niego.

Depilację taką wykonuje się za pomocą ciepłego lub zimnego wosku. Tą drugą można łatwo i szybko zrobić samemu, a plastry z woskiem dostępne są w każdej drogerii. Na depilacje ciepłym woskiem warto jest wybrać się do kosmetyczki, choć w domu także jest ona możliwa.

 


Cała prawda o wyrywaniu

Mechaniczna depilacja to metoda, w której za pomocą urządzeń wyposażonych w pęsety czy dyski, chwyta się włoski i wyrywa je wraz z cebulkami. Powszechnie stosowanym urządzeniem do takiej depilacji jest depilator, który każda kobieta może mieć w domu.

 

Plusy:
– w zależności od rodzaju owłosienia, nowe włoski zaczynają odrastać dopiero po kilku dniach, a u niektórych kobiet gładka skóra może utrzymać się znacznie dłużej – nawet ponad miesiąc
– z każdą depilacją włoski stają się słabsze, z czasem również rzadsze