nav-left cat-right

Jaki krem do depilacji wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się właśnie nad kupnem kremu do depilacji, bo sądzisz, że jest to metoda odpowiednia dla Ciebie, powinnaś koniecznie najpierw zapoznać się z tym artykułem, nim dokonasz niewłaściwego wyboru albo wydasz złą opinię na temat danego produktu.

Rynek zasypuje nas różnego rodzaju specyfikami do depilacji – samych kremów mamy naprawdę ogromny wybór. Czym one właściwie się różnią? Jak wybrać ten najodpowiedniejszy dla siebie? Postaram się odpowiedzieć na te pytania i mam nadzieję nieco rozjaśnić wam w głowie.

Na początek odsyłam was do artykułu o depilacji chemicznej. Dowiecie się z niego na czym polega depilacja chemiczna i dla kogo nadaje się ona najlepiej. Gdy już uznacie, że jest to metoda warta spróbowania, kolejnym krokiem będzie wybór odpowiedniego kosmetyku.

Jednymi z najpopularniejszych produktów do depilacji są kosmetyki marki Veet,  jednak szeroką ofertę, na którą powinnyście zwrócić uwagę mają także polskie firmy: Joanna, Eveline czy Bielenda.

Oczywiście produkty do depilacji oferuje także mnóstwo innych firm: Ziaja, Isana (dla Rossmanna), Tanita…

Kremy do depilacji możemy podzielić pod względem:

– obszaru na jaki mają zostać zastosowane: są kremy do stosowania na całe ciało, jak i takie przeznaczone do konkretnych okolic na przykład kremy do depilacji twarzy, nóg, rąk  czy kremy do depilacji bikini i pach.

– typu skóry: są kremy do skóry normalnej, wrażliwej, suchej – ultradelikatne, nawilżające, z różnymi substancjami pomocniczymi jak miód, aloes czy olejek arganowy

– szybkości działania: standardowe lub ekspresowe ( 3 minutowe, 5 minutowe)

– wygoda stosowania: są kremy, są pianki, są preparaty do stosowania pod przysznicem

Jeżeli już zdecydujecie, które z powyższych cech są dla was istotne, kolejnym decydującym czynnikiem będzie cena. Ceny polskich kremów (np. Eveline) zazwyczaj mieszczą się w widełkach 8-12 zł za 100-123 ml, kremy Veet to wydatek 15-25 zł za tą samą pojemność. Studiując opinie internautek, dochodzi się do wnioski, że cena preparatu, nie przekłada się raczej na jego skuteczność.

Kremy do depilacji – opinie a rzeczywistość

Wśród przesortowanych opinii na temat kremów do depilacji, wybrałam dla was te, które często się powtarzały lub mnie zainteresowały i postanowiłam się do nich odnieść:

1. Krem nie działa. Trzymałam dwie minuty dłużej niż zalecił producent i nie usunął mi ani jednego włoska.

Niestety, bardzo często czas podany przez producenta jest za krótki, by rozpuścić włoski, zwłaszcza, jeśli są one grube i mocne. Można o kilka minut przeciągnąć ten czas, ale UWAGA! może to doprowadzić do powstania sporych podrażnień. Najlepiej przetestować działanie i efekty na małym fragmencie skóry.

Najefektywniej krem działa na jasne, cienkie włoski.

2. Krem nie działa, bo nie usunął cebulek. Zostały mi czarne kropki.

Działa. Dokładnie takie jest działanie kremów do depilacji, że usuwają to, co ponad powierzchnią skóry. Nie wnikają one do cebule i w żaden sposób ich nie usuwają. Efekt czarnych kropek jest bardzo prawdopodobny w przypadku mocnych, ciemnych włosków.

3. Nie kupujcie tego kremu bo ja po nim miałam krostki, a po innym nie.

Pamiętajcie, że krem do depilacji, to silnie działający kosmetyk – musi przecież rozpuścić włosek, a nie da się go użyć nie nakładając go na skórę. Każdy z nas inaczej reaguje na kosmetyki (ich składniki), które mogą powodować różne podrażnienia czy reakcje alergiczne. To, że jeden krem spowodował podrażnienia, nie znaczy to, że będzie je miała także nasza koleżanka i że inny wywoła taką samą reakcję. Być może skład innego preparatu będzie dla Ciebie idealny, a dla kogoś innego nie.

4. Nie polecam tego kremu – nie ładnie pachnie podczas depilacji.

Niestety, jeżeli nawet zapach kremu bezpośrednio w tubce jest dla was przyjemny, podczas depilacji możecie mieć wręcz odwrotne spostrzeżenia. Nie jest to wina preparatu. Każdy krem do depilacji rozpuszcza włoski, efektem czego jest zawsze specyficzny, nieprzyjemny zapach, którego nie da się wyeliminować (niektóre kosmetyki mogą go po prostu bardziej kamuflować). Pamiętaj, że  nie jest to zapach kremu.

5. Nie działa bo włoski odrastają mi tak szybko jak po maszynce.

Dzieje się tak bo choć inny jest mechanizm te w efekcie ten sam skutek. Krem usuwa włos ponad powierzchnią skóry. Mimo, że  preparaty te zawierają substancje opóźniające wzrost włosa, to i tak nie zauważycie wielkiej różnicy, pomiędzy tempem wzrostu po maszynce. Jedynie wyrwanie włosa z cebulką efektywni opóźni jego wzrost, ale kremy do depilacji nie działają w ten sposób.

6. Szpatułka jest za ostra!

Rzeczywiście szpatułka w kremach do depilacji  czasem bywa zbyt ostra, a wcale nie musi. Jej zadanie polega jedynie na „zebraniu” rozpuszczonych włosków. Możecie zostawić sobie szpatułkę z innego kremu, jeśli okaże się dla was odpowiednia i używać jej później w przyszłości.

Przy niektórych włoskach,  po odpowiednim upływie czasu wystarczy po prostu wymyć depilowany obszar szorstką stroną gąbki.

7. Włoski odrastają już po dniu więc muszę go używać co dzień (cale nogi, bikini pachy), bardzo szybko się kończy.

Niestety, jeśli włoski po maszynce odrastają Ci bardzo szybko, najpewniej tak samo będzie po kremie, w dodatku gdy depilujesz duże partie ciała to jeden krem może wystarczyć czasem jedynie na dwie depilacje. W takiej sytuacji depilacja kremem może okazać się dla Ciebie mało ekonomiczną metodą, która przy okazji potrafi być dość czasochłonna.

8. Krem jest rewelacyjny! włoski odrastają mi po dwóch tygodniach.

Jesteś szczęściarą! Matka natura dała Ci świetny prezent w postaci słabych, wolno rosnących włosków. Niestety są kobiety, które nawet przy metodzie wyrywania (depilator, wosk, pasta) efektami mogą cieszyć się jedynie przez tydzień.

PODSUMOWANIE

Nie da się polecić konkretnego kremu który zadziała świetnie na każdego. Niestety jest to bardzo indywidualna sprawa. Nikt nie powie Ci jak Twoja skóra zareaguje na konkretny krem.

Pamiętaj także, że krem może nie przynieść żadnych rezultatów, jeśli Twoje włoski są grube i mocne, nawet jeżeli Twoja koleżanka uzyskuje po nim spektakularne rezultaty.

Po prostu, jeśli wiesz, że to jedyna metoda dla Ciebie albo chcesz zwyczajnie spróbować, musisz niestety wypróbować krem na własnej skórze. Jedynie wtedy będziesz pewna jak działa na Ciebie i Twoje włoski.

Poniżej kilka zdjęć oferowanych przez firmy kremów do depilacji.

3 minutowy krem do depilacji Veet

3 minutowy krem do depilacji Veet

ziaja

Ziaja – krem do depilacji skóry wrażliwej

veet w sprayu

Veet w sprayu – wygoda w nakładaniu

veet skóra wrażliwa

Veet – krem do depilacji do skóry wrażliwej

veet pod prysznic

Veet – krem do depilacji pod prysznicem

veet debiut

Veet – krem do pierwszej depilacji

tanita_3_minuty

3 minutowy krem do depilacji TANITA

soraya 4 minuty

SORAYA – 4 minutowy krem do depilacji skóry wrażliwej

joanna-sensual

Krem do depilacji Joanna

isana do depilacji

Krem do depilacji ISANA

eveline pachy, rece, bikini

Ultradelikatny, nawilżający krem do depilacji EVELINE

eveline nawilzajacy

3 minutowy krem do depilacji EVELINE, nawilżający i delikatny

BIELENDA Vanity skóra wrażliwa

Ekspresowy krem do depilacji skóry wrażliwej BIELENDA – 5 minutowy

 

Podziel się z innymi :)
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter0Share on TumblrEmail this to someone

3 Responses to “Jaki krem do depilacji wybrać?”

 1. Kasia pisze:

  Właśnie rozważałam przejście z maszynki na kremy, ale zastanawiam się teraz, czy jest sens – myślałam, że po kremie będę miała kilka dni spokoju. :(

  • admin pisze:

   Ja myślę, że mimo wszystko powinnaś spróbować. Wybierz, którąś z polskich firm, nie zapłacisz wtedy zbyt dużo, a przynajmniej dowiesz się jak kremy do depilacji działają na Ciebie. Jeśli okaże się, że nie osiągnęłaś zadowalających efektów, wtedy będziesz mogła próbować innych metod. :)

 2. BioFlavia pisze:

  Polecam naturalne, orientalne woski cukrowe do depilacji marki Acorelle , Najel

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.