nav-left cat-right

Jak depilować pachy

To,  jaką metodę depilacji tego miejsca wybrać, przysparza wiele z kobiet o rozterki. Dla mnie jest to dość ważny zabieg nie tylko ze względów estetycznych ale i higienicznych. Brak włosów pod pachami sprawia, że mniej się pocimy, a nawet jeśli nam się to zdarzy, zapach nie jest ta nieprzyjemny jak wtedy, gdy pot zatrzyma się na włosach.

Niestety,  skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i wrażliwa, a włoski niestety najczęściej dosyć mocne i gęste, zwłaszcza w porównaniu z tymi w innych obszarach ciała (jak na przykład nogi czy ręce)

Najbardziej kłopotliwe zapewne są one dla brunetek. Jaką więc metodę depilacji pach wybrać, aby była ona najbardziej satysfakcjonująca?

1. Golenie pach

Golenie, jak już zapewne wiecie jest szybką w zastosowaniu, ale i najkrótszą w efektach metodą depilacji. Gdy włoski odrastają już po 12 godzinach, może ona być dość męcząca. Czasami goliłam się pod pachami, gdy bardzo mi się spieszyło bądź włoski były zbyt krótkie, aby złapała je depilator. Porzuciłam tę metodę jednak ostatecznie, gdy kupiłam depilator, który łapie nawet milimetrowe włoski. Wracając jednak do golenia. Częstym problemem może być także to, że przycięte maszynką jednorazową włoski i tak są widoczne przez cienką i delikatną skórę pod pachami. Skutkuje to ciemną plamą, gdy podnosimy rękę. Efekt taki widoczny jest często u mężczyzn z ciemnym zarostem, u których widać jego zarys, nawet gdy są „świeżo ogoleni”.

+ szybka
+ tania
+ do wykonania w domu w każdej chwili

– krótkotrwała
– efekty nie zawsze są zadowalające, zwłaszcza przy ciemnych włoskach
– mogą wystąpić podrażnienia po goleniu

2. Depilowanie pach depilatorem

Dla wielu kobiet taka metoda depilacji okaże się zbyt bolesna, zwłaszcza przy dość mocnych włoskach, choć ja depiluję pachy właśnie w ten sposób już od wielu lat i choć na początku nie było to przyjemne, teraz jest prawie bezbolesna. Zwłaszcza, że ja nie czekam, aż wszystkie włoski odrosną. Depilator mam zawsze „pod ręką” i raz na kilka dni usuwam pojedyńcze, krótkie włoski, które zaczynają się pojawiać. Dzięki temu depilacja jest szybka i  prawie nie boli, a ja nie muszę chodzić „zarośnięta” w oczekiwaniu na następny raz.

Jeśli jednak wasze ciało nie jest przyzwyczajone do tej metody, musicie sobie zdawać sprawę, że ból będzie wam towarzyszył także po depilacji. Skóra będzie mocno zaczerwieniona, podrażniona, boląca, mogą wystąpić małe krwiaczki. Nie polecam stosowania na taką skórę żadnych dezodorantów,

+ efekty długo się utrzymują
+ gładka skóra, usunięte cebulki
+ tania (jedynym wydatkiem jest depilator na początek)+ do  wykonania w domu

– bolesna
– może zająć trochę czasu, zwłaszcza za pierwszym razem- silnie zaczerwieniona i podrażniona skóra po depilacji
– czasem  trzeba czekać, aż włoski nieco odrosną,  by kolejna depilacja była skuteczna

3. Depilacja pach woskiem lub pastą cukrową

deilacja-pach-woskiem

Jeden szybki ruch i włoski zostają wyrwane. Na początku bolesne – choć trwają dużo szybciej niż depilacja depilatorem i to właśnie ogromna zaleta tych dwóch metod.

+ efekty nawet do kilku tygodni
+ przyjemnie gładka skóra, włoski usunięte z cebulką
+ szybka

– tańsza w domu, droższa w salonie
– wymaga umówienia się na wizytę, bądź wprawy
– bolesna
– trzeba czekać aż włoski odrosną, co może być uciążliwe, zwłaszcza latem

4. Depilacja pach kremem do depilacji

+ nie podrażnia, choć może uczulać
+ można ją wykonać w domu
+ raczej niedroga+ bezbolesna

– kremy mogą uczulać
– często kremy są nie do końca skuteczne
– wymaga trochę czasu

Przeczytaj więcej na temat kremów do depilacji

5. Depilacja pach laserem

+ najskuteczniejsza i najbardziej długotrwała – właściwie na całe życie, pod warunkiem przeprowadzania raz na jakiś czas (średnio raz na rok) zbiegów podtrzymujących

– wymaga wizyty w gabinecie
– wymaga kilku zabiegów- bolesna
– najdroższa ze wszystkich, choć obecnie ceny znacznie spadły i są bardzo przystępne, w rozrachunku rocznym może okazać się na tańsza niż zabiegi depilacji woskiem w gabinecie

Przeczytaj więcej o depilacji laserem

depilacja-pach-laserem

 

Podziel się z innymi :)
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest1Tweet about this on Twitter0Share on TumblrEmail this to someone

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.