nav-left cat-right

Golenie miejsc intymnych

Większość kobiet zaczyna swoją przygodę z depilacją bikini od maszynki do golenia. Ja byłam jeszcze podlotkiem, kiedy zaczęłam golić pachwiny. W przeciwnym wypadku nie wyszłabym na plażę. Z czasem goliłam się coraz głębiej, aż w końcu postanowiłam sprawić sobie bikini brazylijskie.

Metodę golenia stosowałam dość długo i chciałabym podzielić się z wami moją opinią na jej temat, radami i uwagami. Mam nadzieję, że okażą się one dla Was przydatne, zwłaszcza jeśli rozważacie rozpoczęcie stosowania tej metody depilacji.

Czego używać do golenia?

Zawsze stosowałam piankę lub żel do golenia. Nigdy nie goliłam się „na sucho” ani „na mydło”. Okolice miejsc intymnych są bardzo delikatne, więc może to spowodować zaczerwienienia, podrażnienia, a nawet stan zapalny.
Konieczna jest także ostra maszynka. W moim przypadku najlepiej sprawdzała się męska maszynka z potrójnym ostrzem. Miałam wrażenie, że te przeznaczone dla kobiet nie są aż tak ostro, a moje włoski były sztywne, grube i mocne.
Jeżeli jednak nigdy wcześniej nie goliłyście okolic bikini, możecie wypróbować maszynki dla kobiet.

Golić się z włosem czy pod włos?

Najefektywniejsze jest golenie się pod włos, jednak jeśli wystąpi u Ciebie silne podrażnienie możesz spróbować golić się z włosem. W moim przypadku jednak efekty takiego golenia nie były zadowalające.

Jak długie muszą być włoski by można je golić? Jak szybko włoski odrastają po maszynce?

Ostra maszynka goli włoski przy samej skórze, dlatego nawet bardzo krótkie włoski można usuwać tą metodą. Ja jednak nie mogłam sobie na to pozwolić. Gdy włoski nieco mi podrosły (miały ok. 0,5 cm) skóra po goleniu była gładka i bez podrażnień. Niestety moje włoski rosną bardzo szybko, więc jeszcze tego samego dnia wieczorem kwalifikowały się do golenia. Niestety, przy goleniu się dzień po dniu, zaczynały się u mnie pojawiać podrażnienia i czerwone krostki,  niestety  nie wyglądało to estetycznie. Najbardziej problematyczne okazywało się to na wakacjach, gdy codziennie zakłada się kostium kąpielowy.

Gdy włoski odrastają

Odrastające po maszynce włoski są sztywne i kłujące. Mogą powodować uczucie swędzenia i zdecydowany dyskomfort. Poza tym u mnie nawet bezpośrednio po goleniu widoczne były ciemne punkciki – część włoska pozostała pod skórą „prześwitywała”. Nie zauważyłam natomiast, żeby moje włosy stały się gęstsze po maszynce – były gęste i grube zawsze.

W rezultacie postanowiłam zacząć depilację bikini woskiem, ponieważ golenie stało się dla mnie zbyt uciążliwe i nie przynosiło zadowalających efektów. Jeżeli jednak jesteś posiadaczką jasnych, średnio gęstych lub rzadkich włosów – ta metoda może okazać się dla Ciebie idealna.

Podziel się z innymi :)
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest3Tweet about this on Twitter0Share on TumblrEmail this to someone

2 Responses to “Golenie miejsc intymnych”

  1. Yasminella pisze:

    Ze względu na bardzo wrażliwą skórę nie mogę korzystać z wosku. Z tego samego powodu depilator odpada. Więc jestem skazana na maszynkę.

    • admin pisze:

      Ech.. niestety czasem nasza skóra nie daje nam zbyt dużego pola manewru. Ważne, żeby znaleźć metodę najlepszą dla siebie, odpowiednią dla naszej skóry i potrzeb.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.