nav-left cat-right

Efekty depilacji depilatorem

Dziś chciałabym opisać moje doświadczenia związane z depilacją depilatorem. Jest to metoda, która towarzyszy mi od zawsze. Nie pamiętam kiedy pierwszy raz postanowiłam się pozbyć włosów na nogach. Miałam chyba jakieś 14 lat i mama bardzo mnie zniechęcała. Mówiła, że zarosnę jak małpa. Argument był dla mnie mało przekonujący bo i tak jak małpa się czułam bez golenia.

Mimo wszystko sięgnęłam nie po maszynkę, z po krem do depilacji. Efekty były mizerne, zwłaszcza w stosunku do poświęconego czasu. Postanowiłam, że jednak się ogolę. Moje włoski w okresie dojrzewania były bardzo ciemne i gęste (miałam nawet zdiagnozowany hirsutyzm). Po goleniu moje nogi usiane były czerwonymi kropkami, w których (o zgrozo!) widać było jeszcze czarne punkciki. Dla mnie to był horror niemalże taki sam jak chodzenie z nieogolonymi nogami. Nie wiedziałam co mam robić. Nie pamiętam już jak to się stało, ale miałam okazję wypróbować depilatora. Było to chyba dla mnie ostateczne rozwiązanie.

Moja relacja z pierwszego użycia nie będzie niestety dokładna. Było to jakieś 15 lat temu, więc obraz mam już nieco rozmyty, ale to co pamiętam na pewno to:

depilator jak posiadałam, to chyba jeden z tych najtańszych

– bolało, z tego co pamiętam – bardzo – ale znośnie – nie wiem czy byłam na ból odporna czy po prostu tak zdeterminowana

– nogi miałam całe w czerwone kropki, efekt ten utrzymywał się dość długo, chyba praktycznie do następnej depilacji

– włoski niestety odrastały bardzo szybko, już po dwóch dniach, czasem na drugi dzień czułam jakieś kłujące maluszki – wydaje mi się, że na początku depilator urywał jakąś część włosków, zamiast je wyrywać, ponieważ miały bardzo mocne cebulki, stąd tak szybkie odrastanie

depilacja nóg zajęła mi chyba koło 2 godzin – bo bolało, a włosków niestety było bardzo dużo

– do kolejnej depilacji czekałam, aż włoski będą miały około centymetra długości, niestety było to dla mnie bardzo uciążliwe zwłaszcza latem

Nie wiem co sprawiło, że nie zrezygnowałam z depilatora – efekty początkowo naprawdę nie były warte zachodu. Chyba jedynie fakt, że po maszynce było jeszcze gorzej powodował, że uparcie trwałam przy tej metodzie.

Koleżanka, która też używała depilatora poddała mi pomysł, że na opalonej skórze mniej widać te czerwone plamki – miała racje – choć nie jest to rozwiązanie zdrowe dla skóry – pomogło mi jakoś przetrwać lato.

Nie pamiętam kiedy depilator zaczął mieć coraz więcej zalet – chyba stopniowo z czasem zaczęły znikać wady.

Kropki stawały się coraz bledsze i znikały coraz szybciej, włoski odrastały wolniej i stawały się słabsze, cieńsze, jaśniejsze, ból był coraz mniejszy, a depilacja trwała coraz krócej.

Z czasem jak dorastałam, pojawiła się potrzeba idealnie gładkich nóg, bez konieczności oczekiwania na odrost, bez pojedynczych maluszków, kłujących podczas dotykania 😉 Połączyłam więc dwie metody – najpierw się depilowałam, a potem „dogalałam maszynką to, czego nie złapał depilator. Maszynka wchodziła też w ruch gdy włoski były zbyt krótkie, by złapał je depilator, a ja potrzebowałam „pokazać” nogi.

Oczywiście psuło to efekty pracy depilatora – włoski szybciej odrastały, były bardziej kłujące, ale busz nie pojawił się znowu. Po prostu miałam wrażenie, że włoski przestały się osłabiać,  no i po kilku dniach golenia miałam wrażenie, że po powrocie do depilatora, depilacja bardziej boli.

Przełom nastąpił gdy kupiłam nowy depilator (nie widziałam potrzeby, ale stary odmówił posłuszeństwa). Postanowiłam więc, że zainwestuję nieco więcej niż za pierwszym razem. Po tak długim czasie depilowania się, wszelkie nakładki chłodzące i masujące były dla mnie zbędnym bajerem. Najbardziej zależało  mi na tym, żeby depilator usuwał bardzo krótkie włoski. I udało mi się taki depilator znaleźć – nie wiem, być może wszystkie nowe modele działają teraz tak spektakularnie, ale jednak cieszę się, że nie ryzykowałam.

Odkąd w moim domu pojawił się nowy depilator, maszynka poszła całkowicie w kąt. Mam wrażenie, że jakiś cud dotknął moich nóg! Depiluje się teraz bardzo rzadko, nazwałabym to raczej zabiegiem podtrzymującym efekt. Gdy po kilku dniach, tygodniu czuje bądź widzę na nogach jakieś pojedyncze włoski, włączam depilator, usuwam je ekspresowo (zajmuje mi to kilka minut – do 15 jeśli chcę, żeby efekt był super dokładny i nie pomijam ud).

Szczerze mówiąc, nawet włoski, które odrastają są bardzo słabo widoczne. Musiałabym nie depilować się chyba co najmniej półtora miesiąca, żeby nogi mi zarosły, a i tak nie był by to jakiś wielki gąszcz.

Na nogach nie mam już żadnych czerwonych kropek – nawet bezpośrednio po depilacji – cebulki są już bardzo słabe, a skóra przyzwyczajona. Depilacja trwa bardzo krótko i  nie boli nic a nic – nie żartuję – teraz jeżdżenie po skórze depilatorem odczuwam wręcz jak masaż.

Oprócz nóg depiluję depilatorem także przedramiona (kiedyś dość owłosione, teraz nawet jak się nie wydepiluję, to i tak właściwie nic nie widać) i pachy (myślę, że temat depilacji pach wiele z was może zainteresować, dlatego postaram się wkrótce o osobny artykuł.)

Po tak wielu latach używania depilatora, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jego zakup to była doskonała decyzja. Gdybym wtedy nie zaczęła go używać, zapewne włoski byłyby jednym z moich największych kompleksów, który wpędzałby mnie w stany depresyjne i prędzej czy później zdecydowałabym się wydać fortunę na depilację laserować. Według mnie – warto wyrywać :)

efekty-depilacji-depilatorem

Podziel się z innymi :)
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest1Tweet about this on Twitter0Share on TumblrEmail this to someone

One Response to “Efekty depilacji depilatorem”

  1. Dziewczyna 1 pisze:

    Hm… Mogłabyś może polecić dobry depilator? Niestety nie jestem rozeznana, to będzie mój pierwszy raz, więc bardzo serdecznie proszę o pomoc! 😀

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.