nav-left cat-right

Depilacja światłem

Fotodepilacja jest zabiegiem polegającym na pozbyciu się zbędnego owłosienia za pomocą światła. Zabieg wykonuje się, kierując silną wiązkę światła IPL na miejsca owłosione, dzięki czemu zbędne owłosienie jest usuwane. Fotodepilacja jest rozwiązaniem bezbolesnym oraz przynosi trwałe rezultaty.
Światło IPL wytwarza fale o mocy 590- 1200 nm, dzięki czemu możliwe jest wybranie zabiegu o różnej sile w zależności od potrzeb. Zabieg wykorzystuje energię świetlną, która staje się energią cieplną. To właśnie pod wpływem ciepła komórki odpowiadające za porost włosów są niszczone. Z tego też powodu dobrze, aby urządzenia do fotodepilacji wyposażone były w systemy chłodzące. Ważne, aby zabieg przeprowadzony został podczas fazy anagenu, kiedy włos rośnie i znajduje się jeszcze na tym etapie w mieszku włosowym. Dzięki temu, ciepło kierowane jest wprost do korzenia, gdzie niszczone są komórki odżywiające włos.
Z zabiegu fotodepilacji można skorzystać w profesjonalnym gabinecie, bądź też wykonać zabieg w warunkach domowych. Jednym z urządzeń do domowej depilacji jest Philips Lumea SC 2004.

Philips Lumea

Z pomocą Philips Lumea można trwale pozbyć się zbędnego owłosienia z okolic bikini, nóg, czy też pach. Impulsy światła są emitowane z mocą 2,5- 5,6 J/cm2. Intensywność światła można regulować dzięki 5 stopniowej skali. Urządzenie jest bezprzewodowe, a jego żywotność przewidziana jest na ponad 100000 impulsów. Zazwyczaj przez pierwsze 4 do 5 seansów, zabieg powinno wykonywać się co dwa tygodnie. Późniejsze użycie jest już kwestia indywidualną, jednak zaleca się powtarzanie zabiegu co miesiąc lub co dwa miesiące. Philips Lumea nie nadaje się do skóry bardzo ciemnej, włosów w kolorze rudym, jasny blond, białym oraz siwym. Cena Philips Lumea to około 1500 zł.

i- Light Pro RemingtonIPL_6000DRTV_prd2.ashx

Innym urządzeniem do fotodepilacji w warunkach domowych jest i- Light Pro Remington. W tym przypadku efekty utrzymują się przez pół roku. Moc urządzenia jest większa w porównaniu z poprzednim i wynosi 7-8 J/cm2. I- Light Pro wyposażony jest także w czujnik, który gwarantuje poddanie zabiegowi jedynie wybranych partii ciała. Ponadto specjalny system Mutli- Flash umożliwia pracę ciągłą, natomiast dzięki technologii Propulse, która emituje światło co 2 sekundy, możliwe jest objęcie zabiegiem większych obszarów skóry, niż podczas depilacji laserem. Urządzenie usuwa zbędne owłosienie z okolic nóg, rąk, pach, bikini, pleców, torsu, czy ramion. I- Light Pro jest idealny do stosowania zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cena to około 800 zł.

Beurer IPL 9000 SalonPro System

Kolejnym urządzeniem do fotodepilacji jest Beurer IPL 9000 SalonPro System.Urządzenie doskonale nadaje się do usunięcia owłosienia z okolic bikini, rąk, nóg, twarzy, pach, jak również torsu. Podobnie jak poprzednie produkty, Beurer również działa na zasadzie impulsów światła IPL i obejmuje dość duży obszar ciała o powierzchni 7 cm2. Sprzęt jest bezpieczny, zaś pojedynczy wkład starcza na 15000 impulsów. Należy jednak pamiętać, że urządzenie nie jest odpowiednie do ciemnej skóry, bardzo jasnej, bądź też białego owłosienia. Cena to około 1300 zł.

beurer-ipl-9000-salonpro-system

Podziel się z innymi :)
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest1Tweet about this on Twitter0Share on TumblrEmail this to someone

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.