nav-left cat-right

Depilacja laserowa w domu

Doskonałym urządzeniem do depilacji laserowej jest Rio Laser Hair Removal. Jest to sprzęt z tzw. górnej półki, który pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia w warunkach domowych w bezbolesny sposób.

Rio Laser Hair Removal można z powodzeniem stosować na skórę twarzy, okolice bikini, rąk, nóg, pach, a także pleców.


Rio Laser Hair Removal to pewność skutecznego oraz bezbolesnego pozbycia się zbędnego owłosienia. Zakup tego urządzenia gwarantuje trwałe efekty niczym po wizycie w profesjonalnym salonie, jednakże koszty zabiegu są znacznie niższe. Dodatkowo sprzęt objęty jest roczną gwarancją.

Laser usuwa owłosienie poprzez dość intensywne światło, którego długość fali waha się od 600- 1000nm. Następnie fale przedostają się przez skórę, a światło absorbowane jest przez zawierające w sobie melaninę mieszki włosowe, przez co ulegają one zniszczeniu. Dzieje się tak, ponieważ mieszki włosowe są nagrzewane, zaś pod wpływem ciepła trwałemu zniszczeniu ulega brodawka odpowiadająca za porost włosa. Dzięki temu, włosy nie odrastają.

Nie wszystkie rodzaje skóry są odpowiednie do stosowania lasera ze względu na kolor. Skóra zbyt ciemna, mająca w sobie dużo pigmentu, również pochłania energię, przez co światło lasera emitowane jest na mniejszą głębokość. Zazwyczaj fale o długości 808 nm, są w stanie skutecznie działać zarówno na jasna jak i dość ciemna skórę. Należy jednak pamiętać, że urządzenie nie nadaje się do depilacji skóry czarnej, a także włosów białych oraz siwych.

Biorąc pod uwagę fazy wzrostu włosa, zazwyczaj jednorazowe użycie RIO_prod_05lasera nie wystarcza. Porost włosa jest sprawą indywidualną i uzależniony jest od wieku, wagi, hormonów, przemiany materii, pochodzenia oraz innych stymulantów. Włos przechodzi jednak trzy fazy. Pierwszą, jest faza anageniczna, czyli aktywnego wzrostu. Zazwyczaj trwa ona od 2 do 7 lat. W czasie jej trwania włos rośnie, gdyż brodawka skórna wytwarza komórki, odpowiadające za powstanie trzonu włosa. Aż 80% włosów znajdujących się na głowie, jest znajduje się właśnie w fazie anagenicznej. Drugą fazą jest faza katageniczna, czyli degradacji,która trwa od 10 do 20 dni i włos wtedy nie rośnie. W tej fazie znajduje się około 3-4% włosów, które przygotowują się do wypadnięcia. Ostatnią fazą, jest faza telegeniczna- spoczynku, która może wynosić nawet kilka miesięcy. W tej fazie włosy wypadają, a na ich miejsce powstają nowe. Ważne jest więc, aby zabieg wykonywać w fazie wzrostu włosa. Dlatego też, zabieg należy wykonać kilkakrotnie, aby trwale pozbyć się owłosienia. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie włosy pozostające w fazie aktywnej są od razu niszczone. Niektóre z nich mogą jedynie ulec zmniejszeniu i wejść w stan uśpienia. Zabieg dobrze jest powtórzyć po 2-4 tygodniach.

Przed przystąpieniem do zabiegu, skórę należy oczyścić. Usuwane włosy powinny mieć długość 1-3 mm, powinny być widoczne, gdyż tylko wtedy możliwe jest zniszczenie korzenia włosa. Zazwyczaj zabieg jest bezbolesny, choć w niektórych przypadkach można odczuwać lekkie ukłucie. Sprawdź cenę urządzenia na stronie

RioLaserHair_PL_300x250

Podziel się z innymi :)
Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Tweet about this on Twitter0Share on TumblrEmail this to someone

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.